Atölyeler

4 DAKİKALIK OKUMA BİLGİLENDİRME

Huner İle Anahtarlık Atölyesi

Tarih: 28 Kasım 2022, Pazartesi

Saat: 14.00-16.00

Lokasyon: Metropol AVM

Süre: Ortalama 2 saat

Kapasite: 15 kişi

Atölye ücretsizdir.

Bu atölyede, Huner ile denizcilikte kullanılan iplerden ve yelken parçalarından anahtarlık yaparak ileri dönüşümün küçük ve kullanışlı bir örneğini deneyimliyoruz.

↳ 2016’dan bu yana âtıl yelken kumaşlarını kullanarak çantalar tasarlayan Hüner Aldemir’in hikâyesi, Haliç Tersanesi’nde terk edilmiş kumaş ve parçalardan yarattığı çantalarla başladı. Hüner bugün hâlâ çöpe gidecek yelkenleri kurtarıyor ve bambaşka bir formda tekrar karşımıza çıkarıyor.

Ezgi Sezer İle Baskı Atölyesi

Tarih: 1 Aralık 2022, Perşembe

Saat: 14.00-16.00

Lokasyon: Metropol AVM

Süre: Ortalama 2 saat

Kapasite: 10 kişi

Atölye ücretsizdir.


Not: Bu atölyede evden getireceğin veya mağazadan alacağın pamuklu, açık renk t-shirt üzerine uygulama yapılacağını unutma!

Bu atölyede moda ve tekstil tasarımcısı Ezgi Sezer'le giymediğimiz kıyafetlerimize linol baskı uygulayarak tekrar gardırobumuza kazandırıyoruz.

↳ Linol baskıya ilgisi üniversite yıllarında başlayan Ezgi'nin dijital ve emprime baskı için gereken aletleri olmaması sebebiyle de bu tekniği tercih etmesi, zamanla tasarım dilinin vazgeçilmez bir parçası oldu. 

Studio Lisi İle Polimer Kilden Pin Atölyesi

Tarih: 3 Aralık 2022, Cumartesi

Saat: 14.00-16.00

Lokasyon: Metropol AVM

Süre: Ortalama 2 saat

Kapasite: 10 kişi

Atölye ücretsizdir.

Bu atölyede Studio Lisi ile plastik pet şişe kapaklarını çöpten kurtarıyor ve rengârenk pinlere dönüştürüyoruz.

↳ Renkli polimer kilden ürettiği benzersiz takıları 2018’den beri Studio Lisi markası altında toplayan Işıl Karacalı, yaratım sürecinde çok renkliliği temel alarak kendine has tasarımlar sunuyor.