Site Kullanım Koşulları

İşbu Kullanım Hüküm ve Şartları ile bu metinde atıfta bulunulan tüm dokümanlar, siz kullanıcılarımızın https://reflectstudio.com (“Web Sitesi”) alan adında kayıtlı web sitemizin kullanım koşullarını (“Şartlar”) düzenlemektedir. Web Sitesi, Kemankeş Mah, Necatibey Cd. Alarko İş Hanı No.66 Kat:2, 34425 Beyoğlu/İstanbul/Türkiye adresinde kayıtlı biz LABS Tekstil Anonim Şirketi (kısaca “biz” veya “bizim” şeklinde atıfta bulunulacaktır) tarafından yönetilmektedir. Web Sitesi’nde siz kullanıcıların Reflect Studio'nun resmi lisanslı ürünlerini çevrimiçi olarak satın alabilmeleri hizmeti sağlanmaktadır (“Hizmetler”).

İşbu Şartlar aşağıdaki bilgi ve belgelerde yer alan şartları da atıf yoluyla içermektedir ve aşağıdaki belgelerde yer alan şartlar da Web Sitesi’ni kullanımınıza uygulanacaktır:

↳ Sizler tarafından bize ulaştırılan ya da bizlerce toplanan kişisel verilerinizin işlenmesi ve edinilmesi şartlarını düzenleyen Aydınlatma Beyanı.


↳ Site aracılığıyla satın aldığınız ürünlerin iade edilmesi ve geri ödenme şartlarını belirleyen İade ve Değişim Politikası.

↳ Satın alma işleminize ilişkin sizinle aramızdaki yasal ilişkiyi düzenleyen Mesafeli Satış Sözleşmesi.

Hizmetler’imizden faydalanarak ya da Web Sitemizi ziyaret ederek işbu Şartlar’ı ve bu koşullarda yapılabilecek her türlü değişikliği kabul etmektesiniz. Şayet burada yer alan Şartlar kabulünüzde değilse, Hizmetler’imizi kullanmayı sona erdirmeli ve Web Sitemizi ziyaret etmekten kaçınmalısınız.

Hizmetlerin Kullanımı

Web Sitesi bizlerin münhasır mülkiyeti altında olduğu gibi tüm içeriği ile dizaynı marka, patent ve fikri mülkiyet mevzuatı altında korunmaktadır. Web Sitesi’nin tamamının ya da bir kısmının kopyalanması fikri mülkiyet hukuku altında çalıntı içeriğe ilişkin yaptırımların uygulanmasına neden olacaktır.


Web Sitesi’ni kullanarak tatbiki mümkün tüm hukuk kurallarına uygun şekilde hareket edeceğinizi kabul etmiş addedilmektesiniz. Web Sitesi’ni amacı dışında bir şekilde kullanmamalı ve Web Sitesi’ne kasten virüs, trojan, solucan ve benzeri zararlı dijital yazılımı bulaştırmamalısınız. Web Sitesi’ne, Web Sitesi’nin bağlı olduğu servislere, bilgisayarlara, veri tabanına ya da dijital depolama alanlarına izinsiz erişim sağlamamalısınız. Web Sitesi’ne hizmet engelleyici herhangi bir saldırıda bulunmamalısınız.  


Hizmetler 18 yaşından büyüklerin faydalanması amacıyla oluşturulmuş ve tasarlanmıştır. 18 yaşından küçük iseniz Hizmetler’den veliniz eşliğinde faydalanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.


Web Sitesi’nin, buradaki içeriklerin ya da Hizmetler’in her zaman erişilebilir olacağını, erişimde kesintilerin yaşanmayacağını garanti etmemekteyiz. Web Sitesi’ni, içeriklerimizi ya da Hizmetler’i uygun gördüğümüz herhangi bir anda geliştirme, değiştirme, geçici olarak kaldırma, tamamen kaldırma ya da buralara erişimi kısıtlama ya da tamamen engelleme hakkımızı saklı tutarız.

Ürünler, Stok Durumu ve Fiyatlar

Ürün teklifleri, Web Sitesi’nde sunulduğu sürece ve her halükârda stoklarımız bitene kadar geçerlidir. Satışa sunulan ürünlerin belirli bir süre boyunca stokta olacağını hiçbir şekilde garanti etmiyoruz. Satışa sunulan ürünler, mümkün olan en büyük hassasiyetle sunulur ve detaylandırılır. Ancak ürünlerin fotoğrafları tanıtım amaçlıdır. Ürünlerin iadesini düzenleyen şartlar için lütfen İade ve Değişim Politikamız’a göz atın.


Ürünlerin fiyatları EURO/USD/TL olarak gösterilmekte olup fiyatlarımıza KDV dahildir. Görüntülenen fiyatlara teslimat ücreti dahil değildir. Teslimat ücreti bilgisi, siparişinizin nihai onayından önce size sağlanacaktır. Fiyatlar Web Sitesi’nde gösterildiği sürece geçerlidir. Herhangi bir ürünün fiyatını uygun gördüğümüz şekilde değiştirme hakkını saklı tutarız.

Fatura ve Hesap Bilgilerinin Doğruluğu

Bize verdiğiniz herhangi bir siparişi reddetme hakkımızı saklı tutarız. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, kişi başına, hane başına veya sipariş başına satın alınan miktarları sınırlayabilir veya siparişi iptal edebiliriz. Bu kısıtlamalar, aynı müşteri hesabı, aynı kredi kartı ve/veya aynı fatura ve/veya gönderim adresini kullanan siparişlere uygulanabilir. Siparişinizi değiştirmemiz veya iptal etmemiz durumunda, siparişin verildiği sırada bize bildirilen e-posta ve/veya fatura adresi/telefon numarası ile iletişime geçerek sizi bilgilendirmeye çalışabiliriz. Kendi takdirimize bağlı olmak üzere, bayiler veya distribütörler tarafından verilen veya verilmiş gibi görünen siparişleri sınırlama veya iptal etme hakkımızı saklı tutarız.


Tarafınızdan gerçekleştirilen tüm satın alma işlemleri için güncel, eksiksiz ve doğru bilgileri sağlamayı taahhüt etmektesiniz. İşlemlerinizi tamamlayabilmemiz ve gerektiğinde sizinle iletişim kurabilmemiz için hesabınızı ve e-posta adresiniz, son kullanma tarihleri de dahil olmak üzere kredi kartı numaralarınız gibi diğer bilgilerinizi de güncellemeyi kabul etmiş olmaktasınız.


Ürün fiyatı ve ödeme için döviz kuru, konumunuza bağlı olarak değişebilir. Türkiye'de ikamet eden müşteriler Türk Lirası üzerinden, Türkiye dışında ikamet edenler ise EURO üzerinden ücretlendirilecektir. Sipariş esnasında herhangi bir VPN kullanımı tespit edersek siparişi iptal etme hakkımızı saklı tutarız.


Teslimatın gerçekleşeceği ülkeye bağlı olarak gümrük vergisi ve harç ücretleri ortaya çıkabilir. Türkiye dışında ikamet eden müşteriler, siparişlerini teslim alabilmek için ülkelerinin gümrüklerinde ödemek zorunda oldukları vergi ve harçlardan kendileri sorumlu olacaklardır.


Daha fazla ayrıntı için lütfen İade ve Değişim Politikamız’ı inceleyin.

Kullanıcı Yorumları ve Geri Bildirimler

Talebimiz üzerine veya talebimiz olmaksızın bizlere çevrimiçi yol ile, e-posta, posta yoluyla veya başka bir şekilde yaratıcı fikirler, öneriler, teklifler, yorumlar veya planlar gönderirseniz (kısaca 'Yorumlar'), bize ilettiğiniz Yorumlar’ı herhangi bir zamanda herhangi bir kısıtlama olmaksızın düzenleyebileceğimizi, kopyalayabileceğimizi, yayınlayabileceğimizi, dağıtabileceğimizi, tercüme edebileceğimizi ve herhangi bir ortamda kullanabileceğimizi kabul etmiş olursunuz. İşbu Şart’lar kapsamında, sunduğunuz herhangi bir Yorum’u gizli tutma (1); herhangi bir Yorum için tazminat ödeme (2); veya herhangi bir Yorum’a yanıt verme (3) gibi yükümlülüklerimiz bulunmayacaktır.


Yasa dışı, saldırgan, tehdit edici, iftira niteliğinde, karalayıcı, pornografik, müstehcen veya başka bir şekilde sakıncalı olduğunu veya herhangi bir tarafın fikri mülkiyetini veya işbu Şartlar’ı ihlal ettiğini belirlediğimiz Yorum’u herhangi bir zorunluluk olmadan ve fakat tamamen kendi takdirimize bağlı olmak üzere takip etme, düzenleme veya kaldırma hakkımızı saklı tutarız.


Yorumlar’ınızın telif hakkı, ticari marka hakkı, fikri mülkiyet hakkı, kişilik hakları veya diğer herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmeyeceğini kabul etmektesiniz. Ayrıca, Yorumlar’ınızın iftira, yasa dışı, küfürlü veya müstehcen nitelikte bir içerik barındırmayacağını ve Hizmet’in ya da bağlantılı bir web sitesinin çalışmasını etkileyebilecek bir bilgisayar virüsü veya başka kötü amaçlı yazılım içermeyeceğini kabul etmektesiniz. Yanlış bir e-posta adresi kullanamaz, kendinizden başka biri gibi davranamaz veya herhangi bir Yorum’un kaynağı konusunda bizi veya üçüncü kişileri yanlış yönlendiremezsiniz. Yaptığınız tüm Yorumlar’dan ve bunların doğruluğundan yalnızca siz sorumlusunuz. Sizin veya herhangi bir üçüncü şahıs tarafından gönderilen herhangi bir Yorum için hiçbir sorumluluk ve yükümlülük kabul etmemekteyiz.

Teslimat

Teslimat adresiniz de dahil olmak üzere sipariş sayfasındaki tüm alanları dikkatli bir şekilde doldurmalısınız. Verdiğiniz bilgilerdeki yanlışlık veya hata nedeniyle teslimatın gerçekleştirilememesinden ne biz ne de nakliye hizmeti sağlayıcılarımız sorumlu tutulabilecektir.

Siparişteki hata veya gizli kusurlar dışında, ürünlerin tarafınızdan teslim alınmasından sonra bize herhangi bir talep yöneltilemez.

Sunduğunuz İçerikler

Kullanıcıların Web Site’mizde yer alan ürünler hakkında herkese açık yorumlar yayınlamasına izin verebilir ve kullanıcıların Sitede farklı türde İçerik’ler (kısaca "İçerik") yayınlamalarına izin veren yeni özellikler geliştirebiliriz.

Sizin veya Sitemizin diğer kullanıcıları tarafından yayınlanan herhangi bir İçeriğin doğruluğu için size veya herhangi bir üçüncü kişiye sorumluluk kabul edilmemektedir.

İşbu Şartlar kapsamında, Siteye gönderdiğiniz herhangi bir İçeriği kullanmak, kopyalamak, dağıtmak, görüntülemek ve üçüncü taraflarla paylaşmak için münhasır olmayan, geri alınamaz, devredilebilir, alt lisanslanabilir, ücretsiz, koşulsuz, dünya çapında bir lisans/izin vermiş olmaktasınız.

Hizmetlerin Sona Ermesi

Kullanıcı hesaplarının ele geçirildiği, kötüye kullanıldığı ya da Şartlar’ı ihlal eder şekilde kullanıldığı noktasında tarafımızda makul şüphe oluşması halinde kullanıcıların hesaplarını devre dışı bırakma, hesaplara, Web Sitesi’ne ve Hizmetler’e erişimi engelleme hakkımız bulunmaktadır. Aramızda anlaşmazlık bulunan bir müşteriden gelen herhangi bir siparişi reddetme hakkımızı saklı tutarız.

Takdir yetkisi tarafımızda olmak üzere, yüklemiş olduğunuz İçerikler, kamuya açık Yorumlarınız aşağıdakilerden birinin gerçekleşmesi halinde kaldırılabilecek, Web Sitesi’ne ve/veya Hizmetler’e (veya bunların bir kısmına) erişiminiz sona erdirilebilecek, bloke edilebilecek veya tarafınıza uyarıda bulunulabilecektir:

1. İşbu Şartlar’a aykırı hareket etmeniz, yanıltıcı hareketlerde, dolandırıcılık girişiminde bulunmanız veya ödemenizle ile ilgili problemle karşılaşılması;


2. Kurumumuzun itibarına herhangi bir şekilde zarar verici davranışlarda bulunduğunuzu düşünmemiz; veya


3..Web Sitesi’ni ya da Hizmetler’i hukuka aykırı veya hileli şekilde kullandığınızı değerlendirmemiz.

Sorumluluk

Sorumsuzluk Beyanı
Hizmetler’imiz herhangi bir açık ya da örtülü taahhütten ari olarak verilmektedir. Web Sitesi’nin, burada yer alan içeriklerin ya da Hizmetler’in:

doğruluğuna, eksiksizliğine, güncelliğine ve okuma amacına uygunluğuna; ya dahatadan ari olduğuna

dair bizim tarafımızdan verilen hiçbir taahhüt bulunmamaktadır.

Virüsler
Web Sitesi’nin hatalardan ya da virüslerden ari olduğu yönünde bir garanti vermemekteyiz. Web Sitesi’ne güvenli erişim sağlamak adına kullanmanız gereken bilişim teknolojisini, bilgisayar programlarını ve platformları temin etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Kendi virüs önleme yazılımınızı kullanmanızı öneririz. Web Sitesi’ne ya da Hizmetler’imize erişim sağladığınız esnada herhangi bir virüsün, erişim önleme saldırısının ya da sair benzer zararlı teknoloji araçlarının bilgisayarınıza, ekipmanınıza, bilgisayar programlarınıza, verilerinize ya da mülkiyetinizdeki benzer dijital materyale verebileceği zararlardan kurumumuz sorumlu olmayacaktır.

Diğer İnternet Sitelerine Yönlendirici Linkler
Web Sitesi’nde bulunan linkler siz kullanıcılara yalnızca bilgi amacıyla sunulmaktadır. Linkler ile erişilebilecek web sitelerinin içeriği ve kaynakları üzerinde bizlerin herhangi bir kontrolü bulunmamaktadır. Linkler aracılığıyla erişilebilecek internet sitelerinin içeriğine ilişkin hiçbir sorumluluk tarafımızca kabul edilmemektedir. Linklerin yönlendirdiği sitelerin tarafımızca desteklenmesi veya içeriklerinin onaylanması söz konusu değildir. Bu sitelerin ziyaret edilmesinden doğan kayıp ve zararlardan tarafımız sorumlu tutulamayacaktır.

Web Sitesi’ni, Hizmetler’i veya Şartlar’ı ihlal eder nitelikteki kullanımdan doğacak üçüncü kişi zararlarından, masraflarından ve taleplerinden yine siz kullanıcılar sorumlu olacak olup bu tür bir kurum zararımız doğması halinde zararlarımızı tazmin etmeyi kabul etmektesiniz.

Memnuniyetsizlik
Herhangi bir nedenle memnuniyetsizlik söz konusu olduğu durumda, sipariş tutarınızın geri ödenmesi dışında başka bir tazminat talep edemezsiniz. Geri ödeme talebinizin kabul edilebilmesi için siparişin işbu Şart’lar kapsamında geri ödemeye uygun olması gerekmektedir.

Mücbir Sebep
Özellikle kargo, kurye, üretim, dağıtım, tasarım ve taşımacılık hizmetlerini engeller nitelikte ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere mücbir sebeplerin varlığı halinde yükümlülüklerini yerine getirmemiş olmaktan tarafımızın sorumlu tutulması mümkün değildir.

Çeşitli Hükümler

Bölünemezlik. İşbu belgede sayılan Şartlar’ın herhangi bir kısmının yetkili mercilerce geçersiz addedilmesi halinde ilgili hüküm ya da kısım diğer Şartlar’dan ari tutulacak ve geri kalan Şartlar hukuken geçerliliğini koruyacaktır.

Şartların Bütünlüğü. İşbu Şartlar ve bu metinde atıfta bulunulan dokümanlar kullanıcı ve platform arasındaki yegâne akitler olup kendilerinden önce gelen her türlü anlaşmadan, taahhütten, garantiden ve şarttan, yazılı olsun ya da olmasın üstün tutulacaktır.

Uyuşmazlık Çözümü. İşbu Şartlar Türk hukukuna tabidir. İşbu Şartlar’dan doğan anlaşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri münhasıran yetkili olacaklardır.

Şartlarda Değişiklik

Zaman zaman değişiklikler yayınlamak suretiyle işbu Şartlar’da tarafımızca değişiklik yapılması mümkündür. Dolayısıyla, bu sayfayı sık sık ziyaret ederek şartlarda yaşanabilecek değişiklikleri kontrol etmenizi siz kullanıcılarımıza tavsiye ederiz. Şartlarda yaşanabilecek değişiklikler akabinde sayfayı tekrar ziyaret etmeniz değişen şartların tarafınızca kabul edildiği anlamına gelecektir.

İletişim

Destek ihtiyacınız veya teknik sorularınız için info@reflectstudio.com adresinden ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.