Gelecek için #NextSustainability

2 DAKİKALIK OKUMA NEXT

Reflect Studio olarak inanıyoruz ki yaptıklarımız, gezegenimizin iyiliği için bir araç olmalı.

B Corp topluluğunun üyelerinden biri olarak, çevremizin geleceği için kendimizi sorumlu tutuyoruz. Bunu; adil çalışma standartlarını, çevre dostu, yerel üretimi ve sertifikalı kumaşları tercih ederek savunuyoruz. Üretim süreçlerimiz Reflect Studio’nun daha sorumlu bir düzenin içinde varolması için atılan temel adımlardan bazıları. Peki, bundan sonra sırada ne var? Bu soruya cevabımız olan #NextSustainability, bizi hâlihazırda yaptıklarımızdan bir adım daha ileri gitmeye teşvik ediyor.

→ #NextSustainability, sürdürülebilirliği belirli etiketler üzerinden değerlendirmek yerine bütüncül olarak ele aldığımız bir yaklaşım. Sürdürülebilirliği belirli standart veya sertifikalarla sınırlamaktansa, odağına ileri dönüşüm ve onarım kültürünü yerleştirerek yaratıcı süreçlere alan açıyoruz. Sürdürülebilirliği bir spektrum olarak ele alarak tasarım ve üretim sürecindeki sorunlara alışılmadık çözümler bulmaya çalışıyoruz.

“Üretimimizden artakalan kumaşları atık olmaktan kurtarıp dönüştürdüğümüz gibi, diğer markalarınkileri nasıl kurtarabiliriz?”

“Çöpe gidecek bir kumaşın yeniden değerlendirilmesiyle tasarlanan bir t-shirt, organik pamuklu yeni bir t-shirt’ten daha çevre dostu olabilir mi?”

#NextSustainability, değer odaklı ve uzun soluklu değişimler yaratabilmek için meselelerin kaynağına bakmayı gerektiriyor. Biz de bunun için tekstilden mimariye uzanan alanlarda farklı malzemelerle deneyler yapıyor, hâlihazırda yapılmış olanı değerlendiriyoruz.

“Tekstil atıklarını mobilyaya dönüştürerek çöplüğe gitmesini engelleyebilir miyiz?”

DIY (do it yourself) hareketinin sonsuz olasılıklarından etkilenen #NextSustainability, kişiselleştirmeyi ve benzersiz olmayı hedefliyor. Şartlar uygunsa, yeni yaşam döngülerine kucak açıyor, değilse yaratıcı zihinlerin sınırlarını zorlayarak potansiyel atık sorunlarımıza nasıl yaklaşılacağı konusunda örnek teşkil ediyor.

Reflect Studio Next mağazaları, #NextSustainability projemizin fiziksel birer temsili.

Reflect Studio Next

Reflect Studio Next

Next Mağazaları

Next Mağazaları

B Corp

B Corp

5Ps of Reflect Studio

5Ps of Reflect Studio