files/PoV-Banner-1_6ecba02d-3f65-4a59-a61c-63e0fd86d5b7.jpg files/Frame_2616210pov_huner_mobil.jpg

WWF Market x huner

Farklı denizlerde yolculuklarını tamamlamış yelkenlerden ileri dönüştürülmüş çantalar, yepyeni yolculuklara yelken açmaya hazır.

2016’dan bu yana âtıl yelken kumaşlarını kullanarak çantalar tasarlayan huner’le bir araya geldik ve eşsiz bir koleksiyon çıkardık. Markanın kurucusu Hüner Aldemir’in hikâyesi, Venedik Bienali 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi'ndeki Türkiye Pavyonu için Haliç Tersanesi’nde terk edilmiş kumaş ve parçalardan yarattığı çantalarla başladı. Hüner bugün hâlâ çöpe gidecek yelkenleri kurtarıyor ve bambaşka bir formda tekrar karşımıza çıkarıyor.

Yelken kültüründen esinlenen bu serinin çanta ve case’lerinin yapımında; omega ve karabina kilitler, halatlar ve dar dokuma saplar gibi denizcilik aksesuarlarını, el yapımı detaylar ile harmanladık. Denizcilik bayraklarının geometrik şekillerini birincil renklerle birleştirerek, canlı tonlardan oluşan bir renk paleti yakaladık. Çabalarımızın sonucu olarak da dayanıklı, uzun yıllar kullanabileceğiniz, eşi benzeri olmayan çantalar ve case’ler tasarladık.

“İleri dönüşüm artık âtıl olan, kullanılamayacak 
bir malzemeye daha çok değer katarak onu kullanılabilir hâle getirmek demektir.”

— huner

Sınırlı sayıda ürettiğimiz bu koleksiyondaki her çantanın yapımında farklı bir yelken kullanıldığı için tüm çantalar tektir ve birbirinden farklıdır. Alışveriş esnasında sitede gördüğünüz çantalar ile elinize ulaşacak çantaların yelken detayındaki renklerin farklılık gösterebileceğini hatırlatırız.

You may also be interested in

Collaboration

Reflect Studio X Istanbul Modern:
Olafur Eliasson Exhibition Merchandise

Collaboration

Reflect Studio X Jigit

Collaboration

Reflect Studio X Contemporary Istanbul Bloom

Collaboration

Reflect Studio for Tavern

Category

Reflect Studio X IBB - An urban upcycle collection

Collaboration

Reflect Studio x Mauj:
Empowering Arab Women Through Art